Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
grudzień 2016
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Co się obecnie dzieje w Projektorni:

Warsztaty szycia ozdób świątecznych

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty wykonywania ozdób świątecznych z materiałów pasmanteryjnych. Wasztaty są skierowane zarówno do osób dorosłych jak i dzieci. Zapraszamy do miłego spędzenia czasu w świątecznej atmosferze rodziców z dziećmi.

Warsztaty odbęda się w środę, 14 grudnia w godzinach 17:00-19:00

Kocert Świąteczny Alicji Serowik

Zapraszamy serdecznie na koncert przedświąteczny Alicji Serowik. Magiczny głos artystki wprowadzi nas w ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.


Koncert odbędzie się w piątek, 9 grudnia o godzinie 18:00

Bilety: 10 zł

Alicja Serowik to wokalistka jazzowa pochodząca z Podlasia.
Inspiruje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną z elementami sonorystyki, muzyką ludową, a przede wszystkim muzyką kurpiowską. Duży nacisk kładzie na instrumentalne traktowanie głosu. Swoją uwagę skupia również na pracy nad oddechem oraz poszukiwaniem i odkrywaniem nowych barw, próbując stworzyć swój własny język muzyczny.

Świąteczny dziecięcy pchli targ

Projektornia GAK idąc w ślady bliźniaczej placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury – Plamy GAK organizuje Świąteczny Dziecięcy Pchli Targ. To świetna okazja, by pozbyć się nieużywanych już zabawek, a kupić inne, które dadzą dużo radości, a przy okazji uczyć się przedsiębiorczości. Dzieci będą sprzedawać, kupować, wymieniać i negocjować.

Do wymiany przynosimy tylko zabawki, płyty z filmami, książeczki i tym podobne przedmioty. Muszą one być zupełnie sprawne, w dobrym stanie, zabawki działające na baterie muszą mieć baterie w środku. Nie można przynieść ze sobą zabawek militarnych.

W Świątecznym Dziecięcym Pchlim Targu wezmą udział dzieci, których zgłoszą rodzice telefonicznie 58 343 46 91 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  Koniecznie należy zapoznać się z regulaminem wydarzenia, który można znaleźć na facebookowym profilu Projektorni GAK w wydarzeniu „Świąteczny Dziecięcy Pchli Targ” lub na stronie projektornia.art.pl

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 grudnia w godzinach 13:00-15:00 w Projektorni GAK przy ul. Dworskiej 29a w Gdańsku Brzeźnie. Udział w pchlim targu jest bezpłatny.

 

Regulamin wydarzenia Dziecięcy Pchli Targ

1. Impreza odbędzie się na terenie klubu „Projektornia” Gdański Archipelag Kultury przy ul. Dworskiej 29a dnia 04.12.2016 r. w godzinach 13:00 – 15:00.
2. Zabawa polega na samodzielnym stworzeniu przez dzieci stanowiska targowego, wyłożeniu zabawek w miejscach wyznaczonych przez organizatora i ich wymianie lub sprzedaży.
3. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dostarczyć do klubu Projektornia GAK przy ul. Dworskiej 29a do dnia 30.11.2016 r. zgłoszenie, które winno zawierać dane osobowe osoby zgłaszającej, adres e-mail, telefon kontaktowy, rodzaj wystawianych na targu zabawek.
4. Każde dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej.
5. Do wymiany można przynosić wyłącznie przedmioty przeznaczone do zabawy dla dzieci, w tym także książki, płyty z filmami itp.
6. Zabawki muszą być w dobrym stanie, kompletne i działające. Zabawki działające na baterie muszą mieć włożone nowe baterie.
7. Obowiązuje całkowity zakaz przynoszenia zabawek i akcesoriów militarnych (karabinów, mieczy, czołgów, pistoletów itp.).
8. Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku na potrzeby działań informacyjnych i promocyjnych prowadzonych przez Organizatora.
9. Uczestnicy imprezy zobowiązani są stosować się do instrukcji bezpieczeństwa pożarowego obiektu oraz instrukcji porządkowych Organizatora.
10. W kwestiach nienazwanych w regulaminie decyduje Organizator.
11. Organizator ma prawo dokonywania zmian w regulaminie bez podawania przyczyny.
12. Ostateczna i wiążąca interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
13. „Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2016 r. poz. 922) informujemy, iż:
- administratorem zbieranych w kartach zgłoszeń danych osobowych jest Gdański Archipelag Kultury z siedzibą w Gdańsku, ul. Dworcowa 9, 80 – 026 Gdańsk; wpisany do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Gminę Miasta Gdańska pod numerem 2/ 92, NIP 583-10-10-860,
- zbierane dane osobowe przetwarzane będą tylko dla zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć i zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom,
- zbierane dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom,
- uczestnicy zajęć prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
- podanie GAK danych osobowych jest dobrowolne.

Wilno - Barok na 7 Wzgórzach

Zapraszamy serdecznie na spotkanie podróżnicze z panem Adnrzejem Pasławskim, które odbędzie się w piatek 2 grudnia o godzinie 18:30.
Wstęp wolny.

Wilno – najbardziej barokowe miasto na północ od Alp, a jednocześnie, ponoć, podobnie jak Rzym – położone na 7 wzgórzach.
To miejsce przenikania się kultur, narodowości, to miasto magiczne, będące jak naczynie z wodą – można zaczerpnąć szklankę, a można wypełnić morze!
Zaczerpniemy więc spory łyk tego miasta.
Zaczniemy od Ostrej Bramy i cudownego obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, przejdziemy głównymi ulicami miasta, delektując się kilkunastoma (z ponad 45ciu) sakralnymi obiektami, ich wnętrzami, historią. Zobaczymy miasto z wysoka, z kilku punktów widokowych, ale wejdziemy też do najmniejszych zakamarków i podwórek, gdzie nikt nie zagląda, których nie widzieli nawet mieszkańcy tego miasta.
Przejdziemy też przez granicę państwa ...  które nie istnieje!
Odwiedzimy  bowiem autonomiczną „Republikę Zarzecza”, mającą swego prezydenta, konstytucję oraz Święto Niepodległości obchodzone w ... prima aprilis!
Oddamy pokłon sercu marszałka Piłsudskiego, Jego Matce i wielu innym, spoczywającym na Rossie.
Dla miłośników „shoppingu” będzie przejście prestiżowym Prospektem Gedymina, nieodłącznie kojarzącym mi się z londyńską Oxford Street.
Pokażę archiwalne już zdjęcia „zielonego mostu” jeszcze ze słynnymi posągami z czasów chwały sowieckiej.
A na koniec Zwierzyniec, dzielnica Wilna, gdzie czas się zatrzymał, gdzie w XVI wieku polowali Radziwiłłowie, a dziś można odetchnąć wśród urokliwych, kolorowych chałupek, wśród zieleni i parków.
Zapraszam na wycieczką do pięknego Wilna śladami historii naszych przodków, obecnej stolicy niepodległej Republiki Litwy.

Jednominutówki

Zapraszamy serdecznie na pokaz filmów krótkometrażowych wyróżnionych podczas tegorocznego, XI Festiwalu Filmów Jednominutowych organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.
Przyjdź i sprawdź jak wiele treści można przekazać w minutę! W programie filmy fabularne, dokumenatlne oraz animacje.
Więcej informacji o festiwalu : http://www.jednominutowki.pl/aktualnosci/
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wydarzenie organizowane przy współpracy i dzięki uprzejmości Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

projektornia flash

Requirements

Get Adobe Flash player